NABÍDKA NAŠICH VÍN

Cuvée Element TERRA 2018

Cuvée Element TERRA 2018

Element Země je silným zážitkem s mazlivým závěrem. Na plnosti a potenciálu mu dodává Rulandské šedé, kdežto Sauvignon podporuje ovocný podíl v aroma. Kupáž doplňuje Chardonnay přinášející eleganci a rozkrémovanou dochuť. Víno prošlo častým mícháním s kvasničným sedimentem a částečnou malolaktickou fermentací. Velmi doporučuji archivovat pro poznání všeho, co bude v budoucích letech TERRA nabízet.

265,- Kč s DPH

Cuvée Element VENTUS 2018

Cuvée Element VENTUS 2018

Rosé VENTUS je tvořeno odrůdami Zweigeltrebe a Frankovka. Díky nim je vůně krásně ovocná s tóny jahod a zralých malin. Chuť odpovídá přesně mým představám o rosé – je šťavnatá a s pikantní kyselinkou. Skvěle osvěžuje horké letní dny a příjemně se páruje s paštikami či ovocnými dezerty. Doporučuji podávat při teplotě 8-10 °C.

240,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Cuvée Element IGNIS 2017

Element Oheň je dle mé představy těžším červeným vínem s vysokým potenciálem k archivaci. Kupáž je sestavena z odrůd Alibernet, Dornfelder a Cabernet Cortis. Dvouletým zráním na barikových sudech získal na plnosti a ušlechtilých taninech. Ve vůni jistě zaujmou výrazné tóny vyzrálého černého rybízu a dalšího tmavého bobulového ovoce. Je velmi vhodný k dlouholeté archivaci.

315,- Kč s DPH

5. Element 2018

5. Element 2018

Sekt 5. Element je navržen z odrůd Muškát moravský, Müller Thurgau a Muškát žlutý. Je stvořen jako lehký šťavnatý sekt s nevtíravým muškátovým aroma s citrusovými tóny. Pikantní kyselinka je osvěžena nižším zbytkovým cukrem, který jen podporuje hravost kupáže a v chuti nic nezastírá. Je skvělý pro letní osvěžení a výborně doplňuje lehké dezerty a paštiky.

315,- Kč s DPH

Hibernal 2018 pozdní sběr suché

Hibernal 2018 pozdní sběr suché

Aromaticky velmi atraktivní Hibernal s tóny bílé broskve, grepu a bezového květu. Charakterem se blíží až Ryzlinku rýnskému. Čisté aroma přechází do chutě ve šťavnatém projevu díky ideálnímu poměru kyselinky vůči zbytkovému cukru. Tento Hibernal jsem se snažil vytvořit maximálně odrůdový se středně plným tělem. Je příjemně hravý a krásně zpestří nejeden večer.

KŘEPICE KOPCE
240,- Kč s DPH

Pálava 2018 pozdní sběr polosladké

Pálava 2018 pozdní sběr polosladké

Pálava ročníku 2018 zaujme čistým ovocným aroma s kandovaným podtónem. Její chuť jen potvrzuje co vůně slibuje – vyzrálý ovocný charakter s dlouhým trváním. Ponechaný zbytkový cukr adekvátně osvěžuje šťavnatá kyselinka. Extraktivnost vína příjemně doplňuje kořenitá dochuť.

KŘEPICE STARÉ HORY
265,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2018 pozdní sběr suché

Ryzlink rýnský 2018 pozdní sběr suché

Zajímavý Ryzlink z vyhlášené tratě Na stráni v Lužicích. Specifické podmínky této vinice dávají Ryzlinku jedinečný charakter. Víno prošlo dlouhým zráním na jemných kvasnicích pro podpoření plnosti a elegance. Aroma sušených meruněk přechází i do chutě a jeho minerální charakter slibuje velký potenciál ke zrání.

LUŽICE NA STRÁNI
265,- Kč s DPH

Cuvée Element AQUA 2018 kabinet polosuché

Cuvée Element AQUA 2018 kabinet polosuché

Původ kupáže je v odrůdách Muškát moravský a Müller Thurgau. AQUA má být lehké a svěží víno s atraktivním aroma citrusových plodů a žlutých broskví. V polosuché variantě je příjemně šťavnatá. Tento Element je stvořen jako lehké víno pro každodenní osvěžení nejen v letních dnech.

240,- Kč s DPH

Frizzante rosé 2018 polosladké

Frizzante rosé 2018 polosladké

Lehké a svěží rosé z odrůdy Zweigeltrebe v jakosti přívlastkového vína. Dosycení oxidem uhličitým podpořilo jeho šťavnatost a předurčilo jej tak především pro horké letní dny. Vůně je ovocná s tóny čerstvých jahod a malin. Je skvělým aperitivem nebo jako společník lehkých ovocných salátů či tvarohových dezertů. Doporučuji podávat lehce podchlazené na 6-8 °C.

240,- Kč s DPH

Ryzlink vlašský 2017 Botrytis cinerea výběr z hroznů sladké

Ryzlink vlašský 2017 Botrytis cinerea výběr z hroznů sladké

Ročník 2017 dal vzniknout této netradiční podobě Ryzlinku vlašského. Celkem 80 % ušlechtilé plísně Botrytis cinerea na hroznech posunulo aromatický profil k voskově propolisovým tónům s kompotovaným ovocem. Velký potenciál vínu dává i vyšší bezcukerný extrakt a fakt, že víno zrálo 5 měsíců v dubových sudech. Archivace bude jen podporovat vývoj aroma k medově oříškovým tónům. Skvěle se hodí k medovým dezertům nebo slanému karamelu.

MIKULOV SVATÝ KOPEČEK
265,- Kč s DPH

Alibernet 2017 výběr z hroznů polosladké

Alibernet 2017 výběr z hroznů polosladké

Alibernet na první pohled zaujme svou typicky intenzivní barvou. Díky zrání v nových dubových sudech typu Barrique dominují ve vůni tóny višně a tmavého bobulového ovoce doplněného o čokoládový závěr. Zanechaný zbytkový cukr příjemně zaobluje strukturu vína a předurčuje jej k párování s čokoládovými dezerty nebo omáčkami z kořenové zeleniny.

MIKULOV VALTICKÁ
265,- Kč s DPH

Dosáž 2018 sladké

Dosáž 2018 sladké

Dosáž je označením pro expediční likér při výrobě sektů. Jelikož se jedná o filtrovaný hroznový mošt. u kterého bylo zastaveno kvašení, obsahuje Dosáž vyšší množství neprokvašeného zbytkového cukru. Díky krátké fermentaci a okamžité filtraci si Dosáž udržuje hroznově ovocné aroma se šťavnatým projevem. Tento částečně zkvašený hroznový mošt má navíc nižší obsah alkoholu, což ho předurčuje k letnímu osvěžení v kombinaci se sodou a ledem nebo jen jako silně podchlazený. Doporučená teplota podávání je 4-6 °C.

240,- Kč s DPH

Chardonnay 2018 pozdní sběr suché

Chardonnay 2018 pozdní sběr suché

Elegantní Chardonnay, které prošlo zráním na jemných kvasnicích v dubových sudech po dobu osmi měsíců. V aroma dominují tóny máslové hrušky a kdoule s vanilkovým závěrem. Díky malolaktické fermentaci je závěr chuti sametově hladký s krémovou dochutí. Je vhodné archivovat.
KRÁŠLENO NA KVASNICÍCH
MORAVSKÁ NOVÁ VES STARÁ HORA

240,- Kč s DPH

Zweigeltrebe 2018 suché nefiltrováno

Zweigeltrebe 2018 suché nefiltrováno

Odebrání veškerého samotoku a tepla macerace rmutu daly vzniknout tomuto ovocitému a vysoce extraktivnímu Zweigeltrebe. Zaujme tak jeho vysoka barva se sytým meniskem. Po devítiměsíčním zrání v dubových sudech je tak předurčeno k dlouhému ležení na lahví. Skvěle doplňuje zvěřinu a těžší typy mas.

265,- Kč s DPH

Neuburger 2016 rezerva

Neuburger 2016 rezerva

Derniéra 66 let staré vinice ze skvělé polohy dala vzniknout jedinečnému Neuburskému. Aroma s kouřovým nádechem je postaveno na žlutém ovoci s kandovaným podtónem. Přítomnost zdravých cibéb na hroznech jen umocnila mohutnost tohoto vína. V chuti je velmi plné s vysokým potenciálem k archivaci. Překvapuje až do úplného konce.

600,- Kč s DPH

MLADÝ Müller Thurgau 2019 suché

MLADÝ Müller Thurgau 2019 suché

Naše první víno ročníku 2019 je šťavnaté a osvěžující s muškátově ovocnými tóny v aroma. Čerstvá barva se zelenkavým odstínem navozuje lehký dojem z této Müllerky. V chuti je příjemně hravá a nevtíravá. Toto nahlédnutí do ročníku 2019 jistě krásně zpestří nejeden večer.

140,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Neronet 2018 polosladké

Na Neronetu se podepsal skvělý ročník 2018, který zvýraznil jeho černorybízove aroma s podtónem červeného bobulového ovoce. Vysoký extrakt a harmonický obsah alkoholu jej předurčuje na delší zrání. Díky ponechanému zbytkovému cukru si jej užijete i jako mladý. Párujeme s pokrmy s divokým ovocem nebo naší Guatemala čokoládou.

265,- Kč s DPH

KOUPIT VÍNO

pro objednání vína použijte kontaktní formulář
Nezapomeňte zadat Vaše dodací, případně fakturační údaje.
Doprava od 6-ti láhví zdarma