NABÍDKA NAŠICH VÍN

Cuvée Element TERRA 2018

Cuvée Element TERRA 2019

pozdní sběr suché

zlatá medaile Národní soutěž vín

Element Země je silným zážitkem s mazlivým závěrem. Na plnosti a potenciálu mu dodává zrání v sudech typu Barrique. Víno je značně robustní s podtóny vanilky a zralého kompotovaného ovoce. Kupáž tvoří především Chardonnay doplněné o Rulandské šedé a Rinot. Celkově je velmi elegantní a skvěle se páruje s telecím nebo tuňákem. Je velmi vhodné k uložení na více let.

300,- Kč s DPH

Cuvée Element VENTUS 2018

Cuvée Element VENTUS 2020

pozdní sběr suché

Rosé VENTUS vzniklo z odrůd Pinot noir a Zweigeltrebe. Má mladě lehkou barvu s odstínem čajové růže. Vůně je čistě ovocná s třešňovo-jahodovým projevem. Ten přechází i do chuti, kde je podpořen minimálním zbytkovým cukrem. Čerstvá kyselinka jej drží ve velmi pitelné podobě. Doporučuji podávat lehce podchlazené na teplotu 7-9 °C.

240,- Kč s DPH

Rulandské šedé 2020 pozdní sběr polosuché

Rulandské šedé 2020

pozdní sběr polosuché

Aromaticky výraznější Rulandské šedé s ovocným charakterem, které je příjemně harmonické a nevtíravé. Má kvalitní středovou plnost s přívětivým závěrem. Výborně poslouží jako partner i k delšímu posezení. Dobře se páruje s lehkými sýry a bílými omáčkami.

185,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Cuvée Element IGNIS 2018

výběr z hroznů suché

šampion Cuvée Ostrava, velká zlatá nominace Salon vín, zlato AWC Vienna, stříbrný Salon vín 2021

Hluboce temný element IGNIS je podle mé představy intenzivní a těžký s vysokým potenciálem k ležení. Po dvouletém zrání v sudech jeho třísloviny krásně sládnou a nabírá tak na komplexnosti. Je tvořen odrůdami Neronet a Merlot. Ve vůni ihned zaujmou tóny tmavé čokolády a lesního ovoce. V archivu vydrží mnoho let, ale již nyní jej lze párovat k tmavým masům či výrazným redukcím.

350,- Kč s DPH

Cuvée Element AQUA 2018 kabinet polosuché

Cuvée Element AQUA 2019

kabinet polosuché

zlato Cuvée Ostrava

Původ kupáže je v odrůdách Muškát moravský a Müller Thurgau. AQUA má být lehké a svěží víno s atraktivním aroma citrusových plodů a žlutých broskví. V polosuché variantě je příjemně šťavnatá. Tento Element je stvořen jako lehké víno pro každodenní osvěžení nejen v letních dnech.

245,- Kč s DPH

5. Element 2020

5.Element 2020

sekt extra dry

Šumivé víno 5. Element je navrženo z odrůd Muškát moravský, Müller Thurgau a Muškát žlutý. Je stvořeno jako lehké a šťavnaté s nevtíravým muškátovým aroma s citrusovými tóny. Pikantní kyselinka je osvěžena nižším zbytkovým cukrem, který jen podporuje hravost kupáže a v chuti nic nezastírá. Je skvělý pro letní osvěžení a výborně doplňuje lehké dezerty a paštiky.

350,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2019

Ryzlink rýnský 2019

pozdní sběr suché

Na Stráni & Staré hory

Ryzlink ročníku 2019 vznikl jako kupáž dvou vyhlášených tratí Na Stráni a Staré hory. Došlo tak ke spojení botrytických hroznů se starým klonem z D. Bojanovic. Tradičně prošel delším ležením na jemných kvasnicích s batonáží a po 10 měsících byl lahvován. V aroma dominují sušené meruňky a jeho plná chuť s s minerálním charakterem slibuje velký potenciál ke zrání.

270,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2018 AKÁT pozdní sběr suché

Ryzlink rýnský 2018

AKÁT pozdní sběr suché

Salon vín

Příjemně svěží Ryzlink, který se vyznačuje čerstvou barvou se zlatavým odleskem. Aroma je postaveno na akátovém květu s kořenitým závěrem. Díky zrání na kvasnicích v akátových sudech po dobu sedmi měsíců je pikantní kyselinka krásně zaobalena do minerální dochuti. Je velmi vhodný k archivaci.
DOLNÍ BOJANOVICE STARÉ HORY

Dostupné pouze v Salonu vín

Ryzlink vlašský 2017 Botrytis cinerea výběr z hroznů sladké

Ryzlink vlašský 2017

Botrytis cinerea výběr z hroznů sladké

Ročník 2017 dal vzniknout této netradiční podobě Ryzlinku vlašského. Celkem 80 % ušlechtilé plísně Botrytis cinerea na hroznech posunulo aromatický profil k voskově propolisovým tónům s kompotovaným ovocem. Velký potenciál vínu dává i vyšší bezcukerný extrakt a fakt, že víno zrálo 5 měsíců v dubových sudech. Archivace bude jen podporovat vývoj aroma k medově oříškovým tónům. Skvěle se hodí k medovým dezertům nebo slanému karamelu.

MIKULOV SVATÝ KOPEČEK
210,- Kč s DPH

Cabernet Sauvignon 2019

Cabernet Sauvignon 2019

výběr z hroznů suché

Mohutný Cabernet, který dosáhl ve vinohradu výborných parametrů. Využitím termomacerace a delším zráním v sudech typu Barrique jen narostl a nyní nabízí intenzivní černorybízové aroma s čokoládovým závěrem. V chuti je vysoce extraktivní až podmanivý. Je nastaven pro dlouhé ležení na láhvi a jistě příjemně překvapí i za více než 8 let.

300,- Kč s DPH

Zweigeltrebe 2018 suché nefiltrováno

Zweigeltrebe 2018

suché nefiltrováno

Salon vín, velká zlatá Vínex

Odebrání veškerého samotoku a tepla macerace rmutu daly vzniknout tomuto ovocitému a vysoce extraktivnímu Zweigeltrebe. Zaujme tak jeho vysoka barva se sytým meniskem. Po devítiměsíčním zrání v dubových sudech je tak předurčeno k dlouhému ležení na lahví. Skvěle doplňuje zvěřinu a těžší typy mas.

Dostupné pouze v Salonu vín

Neuburger 2016 rezerva

Neuburger 2016

rezerva

zlato Vinex, zlato Oenoforum, zlato AWC Vienna, stříbro San Francisco

Derniéra 66 let staré vinice ze skvělé polohy dala vzniknout jedinečnému Neuburskému. Aroma s kouřovým nádechem je postaveno na žlutém ovoci s kandovaným podtónem. Přítomnost zdravých cibéb na hroznech jen umocnila mohutnost tohoto vína. V chuti je velmi plné s vysokým potenciálem k archivaci. Překvapuje až do úplného konce.

700,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Neronet 2018

polosladké

bronz IWC San Francisco

Na Neronetu se podepsal skvělý ročník 2018, který zvýraznil jeho černorybízove aroma s podtónem červeného bobulového ovoce. Vysoký extrakt a harmonický obsah alkoholu jej předurčuje na delší zrání. Díky ponechanému zbytkovému cukru si jej užijete i jako mladý. Párujeme s pokrmy s divokým ovocem nebo naší Guatemala čokoládou.

270,- Kč s DPH

SECCO 2019 perlivé víno suché

SECCO 2020

perlivé víno suché

Lehké a šťavnaté perlivé víno složené z odrůd Müller Thurgau, Pálava a Muškát moravský. Na první dojem ve vůni zaujmou citrusovo-broskvové tóny. Nízký zbytkový cukr jen podporuje svěží projev v chuti. Ideální je podchlazené na horké letní dny nebo pro každodenní osvěžení. Příjemně doplní ovocné pěny nebo sorbet.

210,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Sada 4 Elementy

Poznejte všechny 4 Elementy TERRA, AQUA, VENTUS a IGNIS vedle sebe. Sada je také pěkným dárkem.

1200,- Kč s DPH
včetně dopravy

Pinot noir 2019 výběr z hroznů suché

Pinot noir 2019

výběr z hroznů suché

Parlamentní víno

Hluboký Pinot se sytější barvou. Díky využití termomacerace se zvýraznily tóny červeného bobulového ovoce, a to především zahradních jahod a třešní. Desetiměsíčním zráním na nových a starších sudech typu Barrique se zároveň příjemně rozšířil v těle a získal na potenciálu bez překrytí vlastního charakteru. Krásně doplní pokrmy z pernaté zvěře či tučné sýry.

300,- Kč s DPH

Hibernal 2019 pozdní sběr polosuché

Hibernal 2020

pozdní sběr polosuché

Atraktivní Hibernal s výrazným aroma mučenky a bílé broskve se závěrem bezového květu. Prodlouženou kryomacerací a minimálním kontaktem s kaly se udržel skutečně svěží. Drobný zbytkový cukr podporuje jeho šťavnatost a podbízivý charakter. Je ideální lehce podchlazený pro horké dny nebo delší posezení. Dobře se páruje s asijskou kuchyní.

245,- Kč s DPH

Pálava 2020

Pálava 2020

moravské zemské víno suché

Lehce netypická Pálava, jejíž hrozny byly po sklizni rozkvašeny na rmutu a následně kvasily bez ovlivnění teploty fermentace. Až po dokvašení byl rmut lisován a mladé víno zrálo na jemných kvasnicích. Batonáží bylo navíc bráněno oxidaci vína. Nejedná se tak úplně o technologii oranžových vín, a tak je tato Pálava stále svěží, jen plnější v těle s kořenitou dochutí. Příjemně se páruje s asijskou kuchyní a může být archivována i více let.

270,- Kč s DPH

Ryzlink vlašský 2019 suché

Ryzlink vlašský 2019

suché KRÁŠLENO NA KVASNICÍCH V AKÁTOVÝCH SUDECH

Harmonický Vlašák s čerstvě zlatavou barvou. Díky podílu ušlechtilé plísně šedé na hroznech přechází v aroma až do lehce medových či oříškových tónů a po 14 měsících krášlení na kvasnicích v akátových sudech je i robustnější v těle. Jeho kyselinka je výborně zapracována, takže v dochuti působí vyváženě až hebce. Má široké uplatnění pro párování v gastronomii a střednědobou archivací jen získá na kvalitě.

245,- Kč s DPH

Muškát moravský 2019 kabinetní víno suché

Muškát moravský 2020

kabinetní víno suché

Lehký a elegantní muškát s čerstvou barvou. Má příjemné nevtíravé aroma žlutého ovoce jako je mango a žlutý meloun zakončené tóny zralého pomela. V chuti je šťavnatý se suchým projevem. Je skutečně lehký a osvěžující i pro toho, kdo není vyloženě příznivcem klasických muškátů. Doporučuji podávat lehce podchlazený na 7-9 °C.

185,- Kč s DPH

Ryzlink vlašský 2018

Ryzlink vlašský 2018

výběr z hroznů polosladké BOTRYTIS CINEREA

Příjemný zážitek pro příznivce vín na zbytkovém cukru. Hrozny pochází z teras u Sedlece, na kterých výborně vyzrály. Tento Vlašák navíc kolonizovala ušlechtilá plíseň šedá, což se projevuje v medovém aroma s rozinkovým podtónem. I přes vyzrálou surovinu je víno v chuti stále svěží s minerální kyselinkou. Dobře se páruje s medovými dezerty a přírodními sýry s ořechy.

245,- Kč s DPH

Sylvánské zelené 2020

Sylvánské zelené 2020

pozdní sběr suché

Lehký Sylván, který prošel kratším mícháním na jemných kvasnicích v akátovém sudu. Ve vůni je příjemně ovocný do zeleného jablka a dozrávající hrušky. Díky své lehkosti a nízkému zbytkovému cukru je nevtíravým společníkem na dlouhé večerní debaty. Stejně tak doplní řadu lehčích pokrmů z těstovin, ryb nebo různých salátů. Podávejte při 9-11 °C.

185,- Kč s DPH

Dornfelder 2019 pozdní sběr suché

Dornfelder 2020

pozdní sběr suché

Díky využití teplé macerace má intenzivní hlubokou barvu a ovocné aroma, které je směřováno do ostružin a borůvek. Cíleně neprošel zráním v sudech, aby si udržel vlastní odrůdový charakter a nízký podíl tříslovin. Je tedy lehčím typem červeného vína s hladce sametovou dochutí.

185,- Kč s DPH

Cuvée čtyř

Cuvée čtyř

pozdní sběr suché

Alibernet 16 I Cab. Cortis 17 I Cab. Moravia 18 I Pinot noir 19

Unikátní kupáž, která vznikla kombinací 4 ročníků. Vína vždy zrála v sudech typu Barrique a pochází ze silně redukované sklizně. Barva je temná se sytým meniskem. Vůně má široký záběr od sušených brusinek až po kompotované višně a jahody. Plné tělo příjemně dokresluje sladké dřevo se strukturovanou tříslovinkou. Velmi vhodné archivovat.

350,- Kč s DPH

Chardonnay 2019

Chardonnay 2019

pozdní sběr suché

Hrozny tohoto Chardonnay vyzrály do přívlastkové kvality, a tak jsem využil jejich prodlouženou maceraci se slupkami a následné zrání na jemných kalech v sudech typu Barrique. Díky zvolené technologii je plným vínem s dlouhou dochutí, která je v závěru příjemně rozkrémovaná. Díky své osobitosti se dobře konzumuje samotné, ale stejně tak krásně doplní výraznější pokrmy.

180,- Kč s DPH

KOUPIT VÍNO

pro objednání vína použijte kontaktní formulář
Nezapomeňte zadat Vaše dodací, případně fakturační údaje.
Doprava od 6-ti láhví zdarma