NABÍDKA NAŠICH VÍN

Cuvée Element TERRA 2018

Cuvée Element TERRA 2018

Salon vín 2020, šampion Cuvée Ostrava

Element Země je silným zážitkem s mazlivým závěrem. Na plnosti a potenciálu mu dodává Rulandské šedé, kdežto Sauvignon podporuje ovocný podíl v aroma. Kupáž doplňuje Chardonnay přinášející eleganci a rozkrémovanou dochuť. Víno prošlo častým mícháním s kvasničným sedimentem a částečnou malolaktickou fermentací. Velmi doporučuji archivovat pro poznání všeho, co bude v budoucích letech TERRA nabízet.

300,- Kč s DPH

Cuvée Element VENTUS 2018

Cuvée Element VENTUS 2019 výběr z hroznů polosladké

zlato Cuvée Ostrava

Rosé VENTUS vzniklo z odrůd Cabernet Sauvignon a Cabernet Cortis. Není tak překvapením, že ve vůni dominují kabernetové tóny bezového květu a červeného rybízu. Ovocný projev přechází i do chuti, kde je podpořen zanechaným zbytkovým cukrem. Pikantní kyselinka jej ale drží v pitelné podobě. Doporučuji podávat lehce podchlazený na teplotu 7-9 °C.

240,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Cuvée Element IGNIS 2017

šampion Cuvée Ostrava

Element Oheň je dle mé představy těžším červeným vínem s vysokým potenciálem k archivaci. Kupáž je sestavena z odrůd Alibernet, Dornfelder a Cabernet Cortis. Dvouletým zráním na barikových sudech získal na plnosti a ušlechtilých taninech. Ve vůni jistě zaujmou výrazné tóny vyzrálého černého rybízu a dalšího tmavého bobulového ovoce. Je velmi vhodný k dlouholeté archivaci.

350,- Kč s DPH

5. Element 2018

5. Element 2019 sekt extra dry

zlato Cuvée Ostrava

Sekt 5. Element je navržen z odrůd Muškát moravský, Müller Thurgau a Muškát žlutý. Je stvořen jako lehký šťavnatý sekt s nevtíravým muškátovým aroma s citrusovými tóny. Pikantní kyselinka je osvěžena nižším zbytkovým cukrem, který jen podporuje hravost kupáže a v chuti nic nezastírá. Je skvělý pro letní osvěžení a výborně doplňuje lehké dezerty a paštiky.

350,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2018 pozdní sběr suché

Ryzlink rýnský 2018 pozdní sběr suché

Na stráni Stříbrný Salon vín 2020

Zajímavý Ryzlink z vyhlášené tratě Na stráni v Lužicích. Specifické podmínky této vinice dávají Ryzlinku jedinečný charakter. Víno prošlo dlouhým zráním na jemných kvasnicích pro podpoření plnosti a elegance. Aroma sušených meruněk přechází i do chutě a jeho minerální charakter slibuje velký potenciál ke zrání.

LUŽICE NA STRÁNI
270,- Kč s DPH

Cuvée Element AQUA 2018 kabinet polosuché

Cuvée Element AQUA 2019 kabinet polosuché

zlato Cuvée Ostrava

Původ kupáže je v odrůdách Muškát moravský a Müller Thurgau. AQUA má být lehké a svěží víno s atraktivním aroma citrusových plodů a žlutých broskví. V polosuché variantě je příjemně šťavnatá. Tento Element je stvořen jako lehké víno pro každodenní osvěžení nejen v letních dnech.

245,- Kč s DPH

Alibernet 2017 výběr z hroznů polosladké

Alibernet 2017 výběr z hroznů polosladké

Alibernet na první pohled zaujme svou typicky intenzivní barvou. Díky zrání v nových dubových sudech typu Barrique dominují ve vůni tóny višně a tmavého bobulového ovoce doplněného o čokoládový závěr. Zanechaný zbytkový cukr příjemně zaobluje strukturu vína a předurčuje jej k párování s čokoládovými dezerty nebo omáčkami z kořenové zeleniny.

MIKULOV VALTICKÁ
270,- Kč s DPH

Ryzlink vlašský 2017 Botrytis cinerea výběr z hroznů sladké

Ryzlink vlašský 2017 Botrytis cinerea výběr z hroznů sladké

Ročník 2017 dal vzniknout této netradiční podobě Ryzlinku vlašského. Celkem 80 % ušlechtilé plísně Botrytis cinerea na hroznech posunulo aromatický profil k voskově propolisovým tónům s kompotovaným ovocem. Velký potenciál vínu dává i vyšší bezcukerný extrakt a fakt, že víno zrálo 5 měsíců v dubových sudech. Archivace bude jen podporovat vývoj aroma k medově oříškovým tónům. Skvěle se hodí k medovým dezertům nebo slanému karamelu.

MIKULOV SVATÝ KOPEČEK
270,- Kč s DPH

Chardonnay 2018 pozdní sběr suché

Chardonnay 2018 pozdní sběr suché

Elegantní Chardonnay, které prošlo zráním na jemných kvasnicích v dubových sudech po dobu osmi měsíců. V aroma dominují tóny máslové hrušky a kdoule s vanilkovým závěrem. Díky malolaktické fermentaci je závěr chuti sametově hladký s krémovou dochutí. Je vhodné archivovat.
KRÁŠLENO NA KVASNICÍCH
MORAVSKÁ NOVÁ VES STARÁ HORA

240,- Kč s DPH

Dosáž 2018 sladké

Dosáž 2018 sladké

Dosáž je označením pro expediční likér při výrobě sektů. Jelikož se jedná o filtrovaný hroznový mošt. u kterého bylo zastaveno kvašení, obsahuje Dosáž vyšší množství neprokvašeného zbytkového cukru. Díky krátké fermentaci a okamžité filtraci si Dosáž udržuje hroznově ovocné aroma se šťavnatým projevem. Tento částečně zkvašený hroznový mošt má navíc nižší obsah alkoholu, což ho předurčuje k letnímu osvěžení v kombinaci se sodou a ledem nebo jen jako silně podchlazený. Doporučená teplota podávání je 4-6 °C.

240,- Kč s DPH

Neuburger 2016 rezerva

Neuburger 2016 rezerva

zlato Vinex, zlato Oenoforum, zlato AWC Vienna, stříbro San Francisco

Derniéra 66 let staré vinice ze skvělé polohy dala vzniknout jedinečnému Neuburskému. Aroma s kouřovým nádechem je postaveno na žlutém ovoci s kandovaným podtónem. Přítomnost zdravých cibéb na hroznech jen umocnila mohutnost tohoto vína. V chuti je velmi plné s vysokým potenciálem k archivaci. Překvapuje až do úplného konce.

700,- Kč s DPH

Zweigeltrebe 2018 suché nefiltrováno

Zweigeltrebe 2018 suché nefiltrováno

zlato nominace Salon vín, velká zlatá Vínex

Odebrání veškerého samotoku a tepla macerace rmutu daly vzniknout tomuto ovocitému a vysoce extraktivnímu Zweigeltrebe. Zaujme tak jeho vysoka barva se sytým meniskem. Po devítiměsíčním zrání v dubových sudech je tak předurčeno k dlouhému ležení na lahví. Skvěle doplňuje zvěřinu a těžší typy mas.

300,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Neronet 2018 polosladké

bronz IWC San Francisco

Na Neronetu se podepsal skvělý ročník 2018, který zvýraznil jeho černorybízove aroma s podtónem červeného bobulového ovoce. Vysoký extrakt a harmonický obsah alkoholu jej předurčuje na delší zrání. Díky ponechanému zbytkovému cukru si jej užijete i jako mladý. Párujeme s pokrmy s divokým ovocem nebo naší Guatemala čokoládou.

270,- Kč s DPH

SECCO 2019 perlivé víno suché

SECCO 2019 perlivé víno suché

Lehké a šťavnaté perlivé víno složené z odrůd Müller Thurgau a Muškát moravský. Na první dojem ve vůni zaujmou citrusovo broskvové tóny. Ideální je podchlazené na horké letní dny nebo pro každodenní osvěžení.

210,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Sada 4 Elementy

Poznejte všechny 4 Elementy TERRA, AQUA, VENTUS a IGNIS vedle sebe. Sada je také pěkným dárkem.

1200,- Kč s DPH
včetně dopravy

Cabernet Sauvignon 2018 výběr z hroznů suché

Cabernet Sauvignon

2018 výběr z hroznů suché

velká zlatá nominace Salon vín, velká zlatá Vinex

Tento atraktivní Cabernet Sauvignon prošel ročním zráním ve dvou a tříletých sudech typu Barrique. Díky záměrnému použití starších sudů si udržel ovocný projev černého rybízu, ovšem se závěrem hořké čokolády. Barvu má hlubokou a se sytým meniskem. Navzdory své plnosti a vysokému extraktu působí stále velmi pitelně. Tříslo je příjemně zapracované a jen slibuje vyšší potenciál k archivaci.

300,- Kč s DPH

Pálava 2019 výběr z hroznů polosladké

Pálava

2019 výběr z hroznů polosladké

Typicky příjemně ovocná Pálava v polosladké variantě. Aroma přechází z tropických tónů do moravského žlutého ovoce v podobě broskve a nektarinky. Zbytkový cukr je v harmonii se šťavnatou kyselinkou. Díky prodloužené kryomaceraci může ležet více let. Krásně doplní ovocné dezerty nebo asijskou kuchyni.

270,- Kč s DPH

Dornfelder 2019 pozdní sběr suché

Dornfelder

2019 pozdní sběr suché

Díky využití teplé macerace má intenzivní hlubokou barvu a ovocné aroma, které je směřováno do ostružin a borůvek. Cíleně neprošel zráním v sudech, aby si udržel vlastní odrůdový charakter a nízký podíl tříslovin. Je tedy lehčím typem červeného vína s hladce sametovou dochutí.

185,- Kč s DPH

Hibernal 2019 pozdní sběr polosuché

Hibernal

2019 pozdní sběr polosuché

Atraktivní Hibernal s výrazným aroma mučenky a bílé broskve se závěrem bezového květu. Prodlouženou kryomacerací a minimálním kontaktem s kaly se udržel skutečně svěží. Drobný zbytkový cukr podporuje jeho šťavnatost a podbízivý charakter. Je ideální jako lehce podchlazený pro horké dny nebo delší posezení. Dobře se páruje s asijskou kuchyní.

245,- Kč s DPH

Muškát moravský 2019 kabinetní víno suché

Muškát moravský

2019 kabinetní víno suché

Lehký a elegantní Muškát s čerstvě zlatavou barvou. Nevtíravé citrusové aroma zakončené tóny vinohradnické broskve je v souladu s nízkým zbytkovým cukrem, který nikterak neruší jeho lehkost. Naopak je příjemně šťavnatý se střední dochutí. Celkově není agresivní a jistě se zalíbí i těm, kteří nejsou vyložení příznivci Muškátů. Doporučuji podávat lehce podchlazený na 7-9 °C.

185,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2018 AKÁT pozdní sběr suché

Ryzlink rýnský

2018 AKÁT pozdní sběr suché

zlato nominace Salon vín

Příjemně svěží Ryzlink, který se vyznačuje čerstvou barvou se zlatavým odleskem. Aroma je postaveno na akátovém květu s kořenitým závěrem. Díky zrání na kvasnicích v akátových sudech po dobu sedmi měsíců je pikantní kyselinka krásně zaobalena do minerální dochuti. Je velmi vhodný k archivaci.
DOLNÍ BOJANOVICE STARÉ HORY

270,- Kč s DPH

Sylvánské zelené 2019 kabinetní víno suché

Sylvánské zelené 2019 kabinetní víno suché

Lehký Sylván potěší velmi nízkým zbytkovým cukrem. Díky využití 6-ti měsíčního ležení na jemných kvasnicích zaujme příjemnou dochutí. Zelenkavě zlatavá barva vypovídá o jeho lehkosti. Aroma je spíše neutrální s tóny dozrávajícího ovoce. Na eleganci a sehranosti mu dodalo zrání v akátovém sudu. Hodí se především pro párování v gastronomii nebo jako partner nekonečných debat s přáteli.

240,- Kč s DPH

KOUPIT VÍNO

pro objednání vína použijte kontaktní formulář
Nezapomeňte zadat Vaše dodací, případně fakturační údaje.
Doprava od 6-ti láhví zdarma