NABÍDKA NAŠICH VÍN

Cuvée Element TERRA 2018

Cuvée Element TERRA 2018

Element Země je silným zážitkem s mazlivým závěrem. Na plnosti a potenciálu mu dodává Rulandské šedé, kdežto Sauvignon podporuje ovocný podíl v aroma. Kupáž doplňuje Chardonnay přinášející eleganci a rozkrémovanou dochuť. Víno prošlo častým mícháním s kvasničným sedimentem a částečnou malolaktickou fermentací. Velmi doporučuji archivovat pro poznání všeho, co bude v budoucích letech TERRA nabízet.

265,- Kč s DPH

Cuvée Element VENTUS 2018

Cuvée Element VENTUS 2018

Rosé VENTUS je tvořeno odrůdami Zweigeltrebe a Frankovka. Díky nim je vůně krásně ovocná s tóny jahod a zralých malin. Chuť odpovídá přesně mým představám o rosé – je šťavnatá a s pikantní kyselinkou. Skvěle osvěžuje horké letní dny a příjemně se páruje s paštikami či ovocnými dezerty. Doporučuji podávat při teplotě 8-10 °C.

240,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Cuvée Element IGNIS 2017

Element Oheň je dle mé představy těžším červeným vínem s vysokým potenciálem k archivaci. Kupáž je sestavena z odrůd Alibernet, Dornfelder a Cabernet Cortis. Dvouletým zráním na barikových sudech získal na plnosti a ušlechtilých taninech. Ve vůni jistě zaujmou výrazné tóny vyzrálého černého rybízu a dalšího tmavého bobulového ovoce. Je velmi vhodný k dlouholeté archivaci.

315,- Kč s DPH

5. Element 2018

5. Element 2018

Sekt 5. Element je navržen z odrůd Muškát moravský, Müller Thurgau a Muškát žlutý. Je stvořen jako lehký šťavnatý sekt s nevtíravým muškátovým aroma s citrusovými tóny. Pikantní kyselinka je osvěžena nižším zbytkovým cukrem, který jen podporuje hravost kupáže a v chuti nic nezastírá. Je skvělý pro letní osvěžení a výborně doplňuje lehké dezerty a paštiky.

315,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2018 pozdní sběr suché

Ryzlink rýnský 2018 pozdní sběr suché

Zajímavý Ryzlink z vyhlášené tratě Na stráni v Lužicích. Specifické podmínky této vinice dávají Ryzlinku jedinečný charakter. Víno prošlo dlouhým zráním na jemných kvasnicích pro podpoření plnosti a elegance. Aroma sušených meruněk přechází i do chutě a jeho minerální charakter slibuje velký potenciál ke zrání.

LUŽICE NA STRÁNI
265,- Kč s DPH

Cuvée Element AQUA 2018 kabinet polosuché

Cuvée Element AQUA 2018 kabinet polosuché

Původ kupáže je v odrůdách Muškát moravský a Müller Thurgau. AQUA má být lehké a svěží víno s atraktivním aroma citrusových plodů a žlutých broskví. V polosuché variantě je příjemně šťavnatá. Tento Element je stvořen jako lehké víno pro každodenní osvěžení nejen v letních dnech.

240,- Kč s DPH

Frizzante rosé 2018 polosladké

Frizzante rosé 2018 polosladké

Lehké a svěží rosé z odrůdy Zweigeltrebe v jakosti přívlastkového vína. Dosycení oxidem uhličitým podpořilo jeho šťavnatost a předurčilo jej tak především pro horké letní dny. Vůně je ovocná s tóny čerstvých jahod a malin. Je skvělým aperitivem nebo jako společník lehkých ovocných salátů či tvarohových dezertů. Doporučuji podávat lehce podchlazené na 6-8 °C.

240,- Kč s DPH

Ryzlink vlašský 2017 Botrytis cinerea výběr z hroznů sladké

Ryzlink vlašský 2017 Botrytis cinerea výběr z hroznů sladké

Ročník 2017 dal vzniknout této netradiční podobě Ryzlinku vlašského. Celkem 80 % ušlechtilé plísně Botrytis cinerea na hroznech posunulo aromatický profil k voskově propolisovým tónům s kompotovaným ovocem. Velký potenciál vínu dává i vyšší bezcukerný extrakt a fakt, že víno zrálo 5 měsíců v dubových sudech. Archivace bude jen podporovat vývoj aroma k medově oříškovým tónům. Skvěle se hodí k medovým dezertům nebo slanému karamelu.

MIKULOV SVATÝ KOPEČEK
265,- Kč s DPH

Alibernet 2017 výběr z hroznů polosladké

Alibernet 2017 výběr z hroznů polosladké

Alibernet na první pohled zaujme svou typicky intenzivní barvou. Díky zrání v nových dubových sudech typu Barrique dominují ve vůni tóny višně a tmavého bobulového ovoce doplněného o čokoládový závěr. Zanechaný zbytkový cukr příjemně zaobluje strukturu vína a předurčuje jej k párování s čokoládovými dezerty nebo omáčkami z kořenové zeleniny.

MIKULOV VALTICKÁ
265,- Kč s DPH

Dosáž 2018 sladké

Dosáž 2018 sladké

Dosáž je označením pro expediční likér při výrobě sektů. Jelikož se jedná o filtrovaný hroznový mošt. u kterého bylo zastaveno kvašení, obsahuje Dosáž vyšší množství neprokvašeného zbytkového cukru. Díky krátké fermentaci a okamžité filtraci si Dosáž udržuje hroznově ovocné aroma se šťavnatým projevem. Tento částečně zkvašený hroznový mošt má navíc nižší obsah alkoholu, což ho předurčuje k letnímu osvěžení v kombinaci se sodou a ledem nebo jen jako silně podchlazený. Doporučená teplota podávání je 4-6 °C.

240,- Kč s DPH

Chardonnay 2018 pozdní sběr suché

Chardonnay 2018 pozdní sběr suché

Elegantní Chardonnay, které prošlo zráním na jemných kvasnicích v dubových sudech po dobu osmi měsíců. V aroma dominují tóny máslové hrušky a kdoule s vanilkovým závěrem. Díky malolaktické fermentaci je závěr chuti sametově hladký s krémovou dochutí. Je vhodné archivovat.
KRÁŠLENO NA KVASNICÍCH
MORAVSKÁ NOVÁ VES STARÁ HORA

240,- Kč s DPH

Zweigeltrebe 2018 suché nefiltrováno

Zweigeltrebe 2018 suché nefiltrováno

Odebrání veškerého samotoku a tepla macerace rmutu daly vzniknout tomuto ovocitému a vysoce extraktivnímu Zweigeltrebe. Zaujme tak jeho vysoka barva se sytým meniskem. Po devítiměsíčním zrání v dubových sudech je tak předurčeno k dlouhému ležení na lahví. Skvěle doplňuje zvěřinu a těžší typy mas.

265,- Kč s DPH

Neuburger 2016 rezerva

Neuburger 2016 rezerva

Derniéra 66 let staré vinice ze skvělé polohy dala vzniknout jedinečnému Neuburskému. Aroma s kouřovým nádechem je postaveno na žlutém ovoci s kandovaným podtónem. Přítomnost zdravých cibéb na hroznech jen umocnila mohutnost tohoto vína. V chuti je velmi plné s vysokým potenciálem k archivaci. Překvapuje až do úplného konce.

600,- Kč s DPH

MLADÝ Müller Thurgau 2019 suché

MLADÝ Müller Thurgau 2019 suché

Naše první víno ročníku 2019 je šťavnaté a osvěžující s muškátově ovocnými tóny v aroma. Čerstvá barva se zelenkavým odstínem navozuje lehký dojem z této Müllerky. V chuti je příjemně hravá a nevtíravá. Toto nahlédnutí do ročníku 2019 jistě krásně zpestří nejeden večer.

140,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Neronet 2018 polosladké

Na Neronetu se podepsal skvělý ročník 2018, který zvýraznil jeho černorybízove aroma s podtónem červeného bobulového ovoce. Vysoký extrakt a harmonický obsah alkoholu jej předurčuje na delší zrání. Díky ponechanému zbytkovému cukru si jej užijete i jako mladý. Párujeme s pokrmy s divokým ovocem nebo naší Guatemala čokoládou.

265,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Sada 4 Elementy

Poznejte všechny 4 Elementy TERRA, AQUA, VENTUS a IGNIS vedle sebe. Sada je také pěkným dárkem.

1100,- s DPH
včetně dopravy

KOUPIT VÍNO

pro objednání vína použijte kontaktní formulář
Nezapomeňte zadat Vaše dodací, případně fakturační údaje.
Doprava od 6-ti láhví zdarma